O nas

O nas

Tamara Górecka-Werońska (51 lat). Dyplomowana fizjoterapeutka. Absolwentka krakowskiej AWF i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsza w Polsce kobieta wykonująca zawód bikefitterki. Autorka artykułów branżowych w magazynach rowerowych (BikeBoard, Magazyn Rowerowy). Organizatorka konferencji kolarskich i wykładowca z dziedziny bikefittingu. Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym i MTB firm farmaceutycznych. Założycielka kilkusetosobowej kolarskiej inicjatywy Profidea dla Kobiet. Była zawodniczka sekcji floret w Krakowskim Klubie Szermierczym oraz sekcji pływackiej w GTS Wisła. Instruktorka narciarstwa zjazdowego. Od 25 lat Kierownik Regionalny w firmie Aesculap Chifa sp z o.o..

Paweł Weroński (49 lat). Nazywany w krakowskim światku rowerowym „Profesorem”. Z branżą rowerową związany od 25 lat. Przez 16 lat uprawiał zawodniczo kolarstwo szosowe w klubach zagranicznych i polskich. Bikefittingiem zainteresował się, obserwując trendy światowe. Łączy swoją wiedzę o sprzęcie rowerowym z umiejętnościami, które zdobył i wykorzystywał jako zawodnik. W trakcie swojej rowerowej przygody był właścicielem około 150 rowerów szosowych, które gruntownie przetestował. Członek Akademii Trenerskiej Instytutu Sportu w Warszawie.

Jako jedni z pierwszych certyfikowanych bikefitterów w Polsce zgłębiamy tajniki bikefittingu od 2010 roku. Swoją wiedzę i umiejętności zawdzięczamy firmie Specialized, która umożliwiła nam zdobywanie kolejnych stopni certyfikacji u najlepszego fittera w Europie, Pavla Stedry. Osobiście mieliśmy wielką przyjemność poznać i uczyć się od twórców bikefittingu: Andrew L. Pruitta i Rogera Minkowa.

Kim jesteśmy? Świetnie dobranym małżeństwem fizjoterapeutki i byłego zawodnika kolarstwa szosowego. Jesteśmy pasjonatami sportów rowerowych, którzy od lat wspierają się, dzielą wiedzą i doświadczeniem; oczywiście świetnie się przy tym bawiąc, a niejednokrotnie też kłócąc.

W bikefittingu poza wiedzą i dobrą metodyką najważniejsze jest doświadczenie. Uważamy, że nie można zostać doskonałym specjalistą, jeżeli nie jest się w 100% przekonanym o skuteczności metody, którą się stosuje. Sami na sobie doświadczyliśmy dobrodziejstw bikefittingu i chcemy się tym z tobą podzielić. Niezależnie od doświadczenia z pokorą podejmujemy się procesu bikefittingu, ponieważ każdy klient przynosi ze sobą odmienne wyzwania.

Gdzie nas znajdziesz? Kontakt do nas jest na stronie profidea.pl

Jesteśmy właścicielami showroomu Profidea w Krakowie. Zaufały nam takie marki, jak Specialized, BMC, Colnago, Ridley, Enve, Solestar.

Nasze wspólne motto to „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.