Co da ci kurs bikefittingu?

Determinacja, otwartość na nowe oraz chęć poszerzania wiedzy to cechy, które wystarczą, aby zostać dobrym bikefitterem. Jeżeli natomiast dołożysz do tego pasję, zaangażowanie i intuicję, będziesz ekspertem. 

podstawowy kurs bikefittingu

Zawsze powtarzamy, że aby zostać dobrym specjalistą w dziedzinie poprawnego ustawiania roweru, trzeba być po trosze detektywem a  po trosze naukowcem. Dotyczy to zgłębiania zarówno zagadnień związanych z anatomią człowieka, jak i budową samego roweru. Niezwykle istotne jest też zrozumienie zależności między ciałem sportowca a jego rowerem.

Dopasowanie sprzętu do kolarza można porównać do relacji jeźdźca w galopie z jego koniem lub, jak wolą fani motoryzacji, doskonale wyprofilowanego i ustawionego pod kierowcę fotela w samochodzie rajdowym. Idealne dopasowanie daje poczucie frajdy, bezpieczeństwa i pozwala na pełne zaangażowanie w jazdę. 

Jeżeli więc chcesz być osobą, której praca przywraca uśmiech na twarzy innych kolarzy, to zapraszamy do współpracy. 

Profesjonalne kursy bikefitterskie prowadzimy w ramach Akademii Bikefittingu Profidea. Naszą ambicją jest kształcenie oparte na trzystopniowej certyfikacji. Dbamy, aby spotkania odbywały się w małych grupach, tak by jakość przekazywanej wiedzy była na najwyższym poziomie.

Wszystkie szkolenia odbywają się w Krakowie, w siedzibie Akademii Bikefittingu Profidea przy ul. Wrocławskiej 80/53.

Kurs podstawowy składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych zakończonych egzaminem pisemnym i praktycznym. Kursant otrzymuje imienny certyfikat uprawniający do indywidualnych działań w zakresie wykonywania sesji bikefittingu dla rowerów: szosowego i gravelowego. 

Program kursu jest rozłożony na 3 dni. Pierwszy poświęcamy zgłębianiu zagadnień teoretycznych, podczas których omawiamy główne założenia i zadania bikefittingu.

Zajmujemy się również zagadnieniami związanymi z tym, w jaki sposób technika jazdy oraz biomechanika wpływa na ocenę kolarza. Dokładnie analizujemy profil kolarza pod względem stawianych celów, możliwości anatomicznych i funkcjonalnych.

Omawiamy wszystkie możliwe błędy, jakie mogą popełnić kolarze oraz najczęstsze kontuzje i zgłaszane dolegliwości. Rozkładamy na czynniki pierwsze procedurę dopasowania roweru i przekazujemy wiedzę na temat wszystkich punktów styku kolarza z rowerem.

W części praktycznej zajmujemy się analizą anatomiczno-funkcjonalną, ucząc, w jaki sposób optymalnie ocenić możliwości kolarza. Osoby, które ukończą kurs, będą miały również opanowaną wiedzę dotyczącą prawidłowego doboru ramy, czyli m.in. czym się kierować w jej wyborze oraz jak praktycznie to robić. Będziemy analizować i wyciągać wnioski, dochodzić do przyczyn problemów, z jakimi w swojej pracy spotkać się mogą bikefitterzy.

Kończąc kurs podstawowy, będziecie mieli wiedzę, jak dopasować prawidłowo rower, czyli ustawienia bloków rowerowych, doboru wkładek i butów oraz typu siodełka oraz kierownicy. 

Po 3 dniach intensywnej nauki, dostajecie czas na przyswojenie wiedzy w swoim miejscu pracy. Po wykonaniu 10 pełnych bikefittingów i właściwym udokumentowaniu swojej pracy możecie przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego

Kurs kończy się certyfikatem wydanym przez Akademię Bikefittingu Profidea. 

Ukończenie kursu podstawowego umożliwia (dzięki zdobytym umiejętnościom) skorzystanie z kursów w stopniu drugim i trzecim. Te tematy rozwiniemy w kolejnych artykułach.

ZOBACZ OFERTĘ KURSU PODSTAWOWEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *